👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هراس اجتماعی 61 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هراس اجتماعی 61 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق هراس اجتماعی بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

61

حجم

77/736 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

این نوشتار نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق هراس اجتماعی می باشد که در اول به مبانی نظری هراس اجتماعی می پردازیم و در ادامه به پیشینه تحقیق هراس اجتماعی در پژوهش های داخلی و خارجی خواهیم پرداخت.

هراس اجتماعی یا اضطراب اجتماعی اختلالی است که ویژگی آن، ترس مشهود از بررسی موشکافانه به وسیله دیگران در موقعیتهای متعدد عملکردی یا تعاملی است (راپی و اسپنس، 2004). ویژگی اصلی این اختلال ترس بارز و پایدار از موقعیتهای اجتماعی است که در آنها احتمال دستپاچگی برای شخص وجود دارد الگوهای شناختی معاصر اضطراب اجتماعی این فرض را مطرح می کنند که افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی موقعیتهای اجتماعی را زیانبار می دانند این افراد بر این باورند که رفتارشان از نظر اجتماعی پیامدهای مصیبت باری خواهد داشت (هافمن و لو.2006، به نقل از طاهری فرد،فتی، غرایی 1389).

در افراد مبتلا به هراس اجتماعی حتی وقتی که اجتناب کامل از بعضی موقعیت های اجتماعی و فرار از آنها مشکل باشد. گریز و اجتناب در مقایسه با افراد مبتلا به هراس خاص بیشتر است (اسکینیر، 1974؛ به نقل از غلامی، 1384). ولز و کلارک 1997 چنین مطرح می کنند که هراس اجتماعی از طریق تدابیر اجتماعی دقیق یا «رفتارهای ایمنی» که توسط افراد مبتلا به این اختلال، به هنگام طولانی شدن موقعیت های هراس انگیز انجام می شود، تداوم پیدا می کند.

نرخ شیوع هراس اجتماعی در نوجوانان و جوانان دامنه ای از 16-5 درصد است کارشناسان چنین نتیجه گیری می کنند که برآورد میزان اضطراب اجتماعی تا حد زیادی به آستانۀ تشخیص تعیین کنندۀ ناراحتی یا آسیب و دامنه موقعیت های اجتماعی ارزیابی شده بستگی دارد (اساو و همکاران،1999؛ به نقل از آستین، والکر، فورد ، 1994).

فهرست

١-٦ تعاریف نظری اضطراب اجتماعی

١-٧-١ اضطراب اجتماعی۹

فصل دوم ادبیات پژوهش اضطراب اجتماعی

٢-١ اضطراب اجتماعی١٢

٢-٢ تصویر بالینی از فردی با اختلال اجتماعی١٣

٢-٣ تشخیص١٧

٢-٤ سبب شناسی١٨

٢-٥ دیدگاه روان پویشی١٨

٢-٦ دیدگاه رفتارگرایی١٨

٢-٦-١ شرطی شدن اضطراب١٩

٢-٦-٢ شرطی شدن کلاسیک١٩

٢-٦-٣ شرطی شدن عامل١٩

٢-٧ دیدگاه شناختی٢٠

٢-٨ دیدگاه زیست شناختی٢٣

٢-٩ دیدگاه انسان گرایی٢٤

٢-١٠دیدگاه اجتماعی٢۵

٢-١١ جنبه های مختلف اضطراب اجتماعی٢۵

٢-١١-١ جنبه های رفتاری٢۵

٢-١١-٢ جنبه های شناختی٢٦

٢-١١-٣ جنبه های بدنی٢٧

٢-١٢ همه گیر شناسی٢٧

٢-۱٣ پیشینه تحقیق اضطراب اجتماعی ٢٨

٢-١٤ جمع بندی پیشینه ی داخلی و خارجی٣۵

منابع

منابع فارسی

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

تدوین مدلی جهت مدیریت اسلامی بر اساس نامه 53 نهج البلاغه پاورپوینت تفکر سیستمی و ارزیابی آن در اداره جامعه و سازمان پاورپوینت نکاتی درباره اقلیم شناسی آماری پاورپوینت تحلیل طراحی معماری ویلای چوبی پاورپوینت اصول و روشهای نظارت و راهنمایی آموزشی