👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق طرحواره های ناسازگار اولیه 38 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق طرحواره های ناسازگار اولیه 38 صفحه

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق طرحواره های ناسازگار اولیه بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

38

حجم

72/15 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

مبانی نظری و پیشینه تحقیق طرحواره های ناسازگار اولیه موضوع این نوشتار است. طرحواره های ناسازگار اولیه الگوهای پایداری هستند که در طول زمان گسترش می یابند و در عملکرد بهنجار اختلال ایجاد می کنند. با توجه به نظر یانگ هنگامی که نیازهای اساسی برآورده نشوند طرحواره های ناسازگار اولیه رشد خواهند کرد و منجر به شکل گیری آسیب روانی می شوند (یانگ  و همکاران، 1993). مقیاس طرحواره های ناسازگار اولیه از نوع فاصله ای می باشد .  منظور از طرحواره های ناسازگار اولیه در این پژوهش میزان نمره ای است که آزمودنی در پرسشنامه طرحواره های یانگ بدست می آورد.

در دومین کنفرانس بین المللی روان درمانی شناختی که از 18 تا 20 سپتامبر در سوئد برگزار شد، پدسکی ، (1986) مقاله اي ارائه داد با عنوان دهه 90 میلادي: متمرکز شدن شناخت درمانی بر اختلالات شخصیت ».صحت این پیش بینی زیاد طول نکشید، چون چهار سال بعد – یعنی در سال 1990 میلادي دو کتاب مهم در این حوزه به زیور طبع آراسته شدند« شناخت درمانی اختلالات شخصیت» اثر بک، فریمن و همکاران  ( 1990 ) « شناخت درمانی اختلالات شخصیت: رویکرد طرح واره محور، اثر یانگ (1990).هرچند قبل از این نیز مقاله ها یا فصل هایی از کتاب ها(مثل ، فریمن، پریتز  ، فلمینگ  و سایمون ،1990) به این موضوع اختصاص داده شده بود، اما با انتشار این دو کتاب بود که شناخت درمانی خود را عملاً درگیر مدل سازي، فرمول بندي و طرح درمان افراد مقاوم به درمان کرد.

پاتریشیا کولا در سال 2004 با جفري یانگ مصاحبه اي انجام داد. یانگ در این مصاحبه اظهار داشت: 

وقتی که حول و حوش سال 1982 کار خصوصی خود را شروع کردم، متوجه شدم بیماران مشاهدات متنوع و زیادي دارند و کاربرد شناخت درمانی کلاسیک براي این دسته از بیماران، موفقیت چندانی به همراه ندارد. میزان موفقیت در این گروه از این بیماران به زیر 50 درصد می رسید و براي بسیاري از آن ها اصلاً موفق نبود. حداقل نیمی از بیماران از پیشرفت کار راضی نبودند. احساس کردم باید مولف هاي دیگري به رویکرد شناخت درمانی کلاسیک اضافه کنم. نکته دیگري که متوجه شدم این بود که بیماران در « مرکز شناخت درمانی بک » از صافی هاي تشخیصی می گذشتند، در حالیکه در کلینیک هاي خصوصی نمی توان چنین ملاك هاي شمولی در نظر گرفت.

یانگ( 1999 ) معتقد است که بسیاري از بیمارانی که در فرآیند شناخت درمانی کلاسیک نمی توانند به بهبودي معناداري دست یابند و مفروضه هاي کلاسیک شناخت درمانی(درمان شناختی- رفتاري ) را زیرپا گذارند. او بر این باور است که شناخت درمانی کلاسیک (کوتاه مدت)، هفت مفروضه درباره بیماران دارد.

فهرست مطالب

تعریف نظری طرحواره های ناسازگار اولیه

تعریف عملیاتی طرحواره های ناسازگار اولیه

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری طرحواره های ناسازگار اولیه

نظریه یانگ

طرحواره های حوزه ی بریدگی و طرد    

طرحواره ی رهاشدگی / بی ثباتی

طرحواره ی بی اعتمادی / بدرفتاری    

طرحواره ی محرومیت هیجانی

طرحواره ی نقص / شرم     

طرحواره ی انزوای اجتماعی / بیگانگی

طرحواره ها ی حوزه خودگردانی و عملکرد مختل     

طرحواره ی وابستگی/ بی کفایتی

طرحواره ی آسیب پذیری نسبت به زیان و بیماری    

طرحواره ی خود تول نیافته / گرفتار    

طرحواره ی شکست

طرحواره ها ی حوزه محدودیت های مختل 

طرحواره ی استحقاق / بزرگ منشی    

طرحواره ی خویشتن داری و خودانضباطی ناکافی

طرحواره  های حوزه دیگر جهت مندی    

طرحواره ی اطاعت

طرحواره ی ایثار

طرحواره  های حوزه گوش به زنگی بیش از حد و بازداری

طرحواره ی بازداری هیجانی

طرحواره ی معیارهای سختگیرانه و عیب جویی افراطی

پیشینه ی پژوهش

تحقیقات انجام شده در داخل کشور

تحقیقات انجام شده در خارج کشور

نتیجه گیری    

👇محصولات تصادفی👇

 پرسشنامه مقياس سازگاری زناشويي اینریچ 47 ماده ای پاورپوینت کنترل ریزبرنامه نویسی شده بررسی حقوقی اشتغال زنان در مشاغل دولتی در ایران و اسناد بین المللی پاورپوینت اداره شرکت با مسئولیت محدود پاورپوینت رای وحدت رویه چیست