👈 فروشگاه فایل 👉

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش اختلالات روانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش اختلالات روانی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلالات روانی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

35

حجم

179/592 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش اختلالات روانی عنوان نوشتار برای فصل دوم پایان نامه می باشد.

از آن جا که اختلال روانی غالبا غیر عادی، عجیب و آزار دهنده است، نگاه ها را به خود جلب می کند و واکنش های متفاوتی در مقابل بروز آن ممکن است دیده شود. این واکنش می تواند به صورت خشم، تنفر و اکراه، ترس و سردرگمی همراه باشد. تمایل به درمان خواه وجود داشته باشد یا نداشته باشد، بعد آزار دهندگی اختلالات برای خود فرد و یا اطرافیان او وجود دارد. برخی از اختلالات به راحتی در زندگی شغلی و اجتماعی خود فرد تاثیر گذاشته و عمدتا عملکرد او را مختل می سازند (مهدوی نیا، 1389).

نورمحمدی (1389)، در پژوهشی با عنوان " بررسی اختلالات روانی در نوجوانان پسر بزهکار کانون اصلاح و تربیت و غیر بزهکار 14-18 ساله قزوین" نشان داد که میزان اختلال هیپوکندری، اختلال انحراف اجتماعی و اختلال پارانویا در نوجوانان بزهکار بیش از نوجوانان غیر بزهکار است. 

رستگاری نیا (1388)، در پژوهشی با عنوان " اختلالات روانی شایع در بین زندانیان و تاثیر اشتغال به کار در آن " تعداد 70 نفر از زندانیان زندان شهر آباده را به صورت تصادفی انتخاب و میزان شیوع را در آن ها بررسی کردند. نتایج این بررسی نشان داد که در مجموع بیشترین شدت اختلالات روانی در بین زندانیان، انحراف ضد اجتماعی و افسردگی و کمترین آن در هیپوکندری (خود بیمار انگاری)، مانیا، اسکیزوفرنی و شخصیت هیستریک است.

فهرست مطالب

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش اختلالات روانی

تعریف اختلال روانی    10

تاریخچه اختلالات روانی    11

اسکیزوفرنی    12

اختلالات بدنی شده    13

افسردگی عمده    14

اختلالات اضطرابی    15

هراس (ترس مرضی)    15

اختلال وسواسی- جبری    16

اختلالات شخصیت    17

•    اختلال شخصیت پارانوئید (بد گمان)    18

•    اختلال شخصیت ضد اجتماعی    19

ارتباط انواع اختلالات روانی با جرم    19

فراوانی بیماری های روانی در مجرمان    20

پیشینه تحقیق    21

پژوهش های انجام شده در ایران    22

پژوهش های انجام شده در خارج از ایران    26

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

پرسشنامه محقق ساخته عوامل موثر بر رضایت شغلی ساختار سازمانی و بررسی ابعاد و انواع آن مسئولیت مدنی دولت بر مبنای قاعده اتلاف طراحی و مدلسازی سیستم درایور موتور القایی کنترل شده جریان مدیریت بر مبنای فعالیت نشانه‌گیری به سمت علتها