👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوشمندی رقابتی 58 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوشمندی رقابتی 58 صفحه

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوشمندی رقابتی ورد قابل ویرایش با فرمت doc بصورت جامع و کامل با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

58

حجم

409/107 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

هوشمندي رقابتی نوعی تفکر است. "بــن گیلاد" یکی از تئوري‌پردازان هوشمندي می‌نویسد: "هوشمندي رقابتی، کلّ شناختیاست که یک شرکت از محیطی که در آن رقابت می‌کند در اختیار دارد و حاصل تجزیه و تحلیلذرات بیشمار از اطلاعاتی است که روزانه شرکت را بمباران می‌کند. در پرتوي این دانش استکه تصویر کاملی از وضعیت فعلی و آیندة صحنه رقابت پیشاروي مدیران نقش می‌بندد تا بتوانند بهتر تصمیم بگیرند(گیلد ، 1999) این نوشتار نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوشمندی رقابتی می باشد . در ابتدا به مبانی نظری هوشمندی رقابتی می پردازد و در ادامه پیشینه تحقیق هوشمندی رقابتی در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می گیرد.

جاسوسی اقتصادي یک سوال و ابهام اخلاقی را در هوشمندي رقابتی به وجود آورده و این موضوع، خودیک ناکامی براي آن بوده و گاهی هم بـاعث غفلت از هوشمندي رقابتی می‎‌شود (این موضوع نباید اهمیت و اثرهوشمندي رقابتی بر موفقیت در تجارت را زیرسوال ببرد.) مهم اینکـــه اصول انجمن حرفه‎اي هوشمندي رقابتی بر اساس یک چارچوب اخلاقی سفت و سخت استخراج شده‎اند. هدف هوشمندي رقابتی دزدیدن رازهاي تجاري رقبا یا سایر دارایی‎هاي شخصی آنها نیست؛ بلکه ترجیحاً به شیوه‎اي سیستماتیک، علنی، (قانونی) اطلاعاتی را گرداوري می‎کند که وقتی مرتب شدند و مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفتند، درك بهتري از ساختار، فرهنگ، قوت‎ها و ضعف‎هاي شرکت‎هاي رقبا به ما بدهند (CI Handbook).

سولومون و گری  (2008)، هوشمندی کسب و کار؛ جین و بوتهیلر  (2006)، نظام هوشمندی کسب و کار برای تصمیم‌گیری راهبردی در شرکتهای کوچک کننده تولید کننده ابزار آلات ماشینی؛ دیویس  (2004)، استفاده از هوشمندی کسب و کار برای کسب مزیت رقابتی؛ اسمیت و کروسلند  (2007)تبیین و طراحی ارزش‌های هوشمندی کسب و کار؛ منگ و همکاران  (2008)ایجاد تغییرات بنیادی در روند حق امتیازها برای هوشمندی رقابتی؛ پارکر و همکاران  (2008)تاریخ روند آموزش کامپیوتر: ظهور هوشمندی کسب و کار؛ توتیت  (2006)هوشمندی کسب و کار در اقتصاد دانش بنیان: این هوشمندی چه مزایای برای موسسات آفریقایی جنوبی فراهم می‌کند؟؛ کانگینا  (2007)هم‌افزایی بین هوشمندی رقابتی کسب و کار ، مدیریت دانش و الزامات فناوری در جهت طراحی مدلی راهبردی و موفق؛ کالوف  (2008)هوشمندی کسب و کار به مثابه یک دیدگاه درون رشته‌ای و دانشگاهی.

فهرست مطالب

 تعریف مفهومی هوشمندی رقابتی

تعریف عملیاتی هوشمندی رقابتی

فصل دوم: مبانی نظری پژوهش

2-3 هوشمندی رقابتی    31

2-3-1هوش تجاری (کسب وکار)    33

2-3-2 هوش سازمانی    34

2-3-3مفهوم هوشمندی رقابتی    35

2-3-4 اخلاق و هوشمندی رقابتی    36

2-3-5 استراتژی و هوشمندی رقابتی    36

2-3-6 وظایف و نقش‌های هوشمندی رقابتی    36

2-3-7 فرایند هوشمندی رقابتی    37

2-3-8 هوشمندی رقابتی در عمل    40

2-3-9 خواص پنچ‌گانه هوشمندی رقابتی    41

2-3-10 تفکر راهبردی و هوشمندی رقابتی    43

2-3-11 ارزیابی هوشمندی رقابتی    4

2-4 وفاداری    45

2-4-1 رويكردهاي رفتاري،نگرشي، وابستگي و تركيبي    48

2-4-2 عوامل اثرگذار بر رابطة رضایت و وفاداری    55

2-5 پیشینه تحقیق

2-5-1 پیشینه داخلی

2-5-2 پیشینه خارجی

2-6 مدل مفهومي تحقيق

منابع    

منابع داخلی    

منابع خارجی

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های خودپنداره 85 صفحه پرسشنامه ارزیابی ارتباط بین فرسودگی شغلی و سلامت روانی کارمندان بررسی قاعده منع محاکمه و مجازات مضاعف در اسناد بین المللی و حقوق ایران جزوه روانشناسی کودکان استثنایی تشخیص و طبقه بندی پدیده های کیفیت توان با استفاده از تبدیل موجک