👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق کامل در مورد نیازهای بنیادین روانشناختی

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق کامل در مورد نیازهای بنیادین روانشناختی

هدف از این نوشتار تحقیق کامل در مورد نیازهای بنیادین روانشناختی می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

31

حجم

219/888 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

هدف از این نوشتار تحقیق کامل در مورد نیازهای بنیادین روانشناختی می باشد.

نیازهای بنیادین روانشناختی 3 مورد می باشند که عباتند از :

نیاز به شایستگی

گرایش به ارتباط

خودمختاری و آزادی

در نیاز به شایستگی به دلیل ایجاد یک یادگیری مورد علاقه آشکار، ارگانیزم بهتر می تواند با چالشهای جدید در بافتهای متغیر انطباق پیدا کند. نیاز برای شایستگی که در فعالیت برانگیخته شده به‌طور درونی آشکار می شود می تواند رشد شناختی، حرکتی و اجتماعی را تحریک کند (الکایند ، 1971؛ وایت ، 1959؛ به نقل از دسی و رایان،2000). تمایل کلی شایستگی بازی حرکتی اولیه، دستکاری کردن اشیا و اکتشاف پیرامون، به سوی عمل و فعالیتهایی که به‌طور خاصی با تعامل اجتماعی مؤثر و بقای جسمانی مرتبط هستند توسعه یافته و متمایز می شود.

ذات تعاملی نیاز برای شایستگی است که، این چنین یک خصیصه انطباقی و به‌طور عمیقی ساختمند ذات انسان را ایجاد می کند. این تمایل گسترده فواید کارکردی نیز دارد تا جایی که اجازه می دهد تا استعدادهای منحصر به فرد افراد در یک گروه حداکثر شود و این تمایز می تواند به‌طور سازگاری فوایدی را برای تمامی اعضای گروه تولید کند. در حقیقت تلاش برای شایستگی به‌عنوان یک گرایش نسبتاً کلی می تواند به‌عنوان ریشه واقعیت بخشیدن به شایستگیهای انطباقی خاص و کارکرد منعطف گروه‌های انسانی در تقاضاهای محیطی تغییرکننده بافت نگریسته شود؛ اما به‌طور کنایه دارتری انگیزش شایستگی که هدف مجاور لذت بردن در مؤثر بودن را دارد (وایت، 1959؛ به نقل از دسی و رایان، 2000) یک مکانیزم محتوای خاص نیست بکه بیشتر یک تمایل نسبتاً غیراختصاصی انسانها است.

فهرست مطالب

تعریف نظری نیازهای بنیادین روانشناختی

تعریف عملیاتی نیازهای بنیادین روانشناختی

 نیازهای بنیادین روان‌شناختی

2-17-1- نیاز به شایستگی

2-17-2- گرایش به ارتباط

 2-17-3- خودمختاری و آزادی

2-18- خودشناسی انسجامی

يشينه تحقيقاتي 

پيشينه داخلی

پيشينه خارجی 

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

پیشینه پژوهش و مبانی نظری در مورد حمایت اجتماعی 48 صفحه پروپوزال جایگاه بیماریهای صعب العلاج در عیوب فسخ نکاح و عیوب مجوز فسخ نکاح و بررسی آرای فقهای شیعه و سنی پاورپوینت فصل ششم کتاب مبانی مدیریت رابینز و دی سنزو ترجمه اعرابی با موضوع مباني رفتار فردي و گروهي پاورپوینت تحلیل آزمایشگاه جکسون برای داروهای ژنومی آمریکا پاورپوینت تحلیل موزه ملی آب ایران