👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تجربه خشونت 38 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تجربه خشونت 38 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تجربه خشونت که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

38

حجم

211/935 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق تجربه خشونت را در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می دهد.

خشونت یک کلمه عربی است که در لغت خشن شدن، در شت شدن و(ضدنرمی) را گویند. رسانیدن هر نوع ضرر به دیگران را خشونت گویند. بنا براین خشونت نه تنها ابراز خشم و غضب بوده بلکه ساحه وسیع را در برمی گیرد. اساس خشونت را ضرر رسانیدن به دیگران تشکیل می‏دهد. خواه ضررها‏ی مادی باشد یا معنوی، جسمی باشد یا روانی و یا به اشکال دیگر صورت گیرد. خشونت عبارت از برخورد زشت و ناسالم با جانب مقابل است که باعث ایجاد غصه و قهر میگردد. خشونت عبارت از آن نوع عمل فردی یا گروهی است که باعث صدمه فیزیکی یا روانی گردیده ارزش‏‏های دیگران را صدمه مي‏رساند. خشونت عبارت از رفتار و برخود نامطلوب فرد یا گروه با فرد یا گروه دیگر است(مافی، 1381). 

شن   (2008)   طی مطالع‏های بر یک نمونه ملی متشکل از 4291 دانشجوی‌ تایوان نشان داد که تجربه خشونت بین والدینی و بدرفتاری جسمی در دوران کودکی تأثیر طولانی‌مدت و مخربی بر عزت نفس جوانان دارد. نتایج نشان می‏دهد که 9/06 درصد پاسخگویان نمونه تجربه خشونت نداشتند،شش درصد تجربه بدرفتاری جسمی در دوران‌ کودکی داشتند،91/2 درصد تنها با خشونت بین والدین مواجه بودند. شرکت‌کنندگانی که‌ در دوران کودکی هر دو نوع خشونت را تجربه کردند،در مقایسه با جوانانی که یک نوع‌ خشونت را تجربه کردند یا اصلا تجربه خشونتی نداشتند،عزت نفس پایین‌تری از خود نشان داده‌اند. در میان مردان مورد مطالعه آن هایی که در دوران کودکی هر دو نوع خشونت را تجربه کردند،در مقایسه با دخترانی که در دوران کودکی هر دو نوع خشونت را تجربه‌ کردند،مقدار پایین‌تری از عزت نفس را نشان داده‌اند. 

فهرست مطالب

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تجربه خشونت

2-1- پیشینه نظری    8

2-1-1- خشونت:    8

2-1-1-1- تعریف خشونت:    9

2-1-1-2-انواع خشونت:    9

خشونت مستقیم:    9

خشونت  جنسی:    10

خشونت روانی:    10

خشونت غیر مستقیم:    10

خشونت غیر مستقیم به دو نوع است:    10

خشونت کلتوری:    11

خشونت ساختاری یا سازماندهی شده:    11

خشونت خانوادگی    11

2-1-1-3- پیش زمینه ها:    12

2-1-1-4- عوامل:    15

2-1-1-5- چارچوب نظری    18

2-1-1-6- چهارچوب نظری‌ مواجهه با خشونت جسمی بین والدین    19

2-1-1-7- نظریه‌‏های مربوط به مواجهه با خشونت بین والدین    20

نظریه فشار روانی بعد از ضربه‌    20

نقش خانواده‏ها در شخصیت فرزندان    22

يشينه تحقيقاتي 

پيشينه داخلی

پيشينه خارجی 

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

بررسی نظریه و الگوهای شادی و شادکامی مبانی نظری ارائه مدلی جهت تقلب مالی در صنعت بانکداری پرسشنامه بررسی تاثیر آمیخته بازاریابی و معیارهای مکمل اثرگذار بر رفتار خرید مصرف کنندگان پاورپوینت پيامدهاي اخلاقي مديريت برند پاورپوینت شبکه های اجتماعی